Katechézy Dobrého pastiera do ďalších škôl a farností

Darovať na Vianoce Ježiška?
Zaujímavo to znie a môže sa nám to podariť!

Milí naši priatelia,
už ste začali premýšľať nad vianočnými darčekmi? Niektorí z vás už majú možno všetky nakúpené, aby prežili pokojný advent. Niektorí ešte len premýšľame, čo by sa našim blízkym tieto sviatky hodilo. Nie je to úplne ľahké, v tejto dobe kupovať darčeky. Ľudia si dnes okamžite kúpia čo potrebujú, na druhý deň im objednávku kuriér donesie. Alebo je ťažké priateľom vybrať niečo naozaj šikovné a užitočné. Povieme si: „Veď všetko majú!”

My v Pastoračnom fonde Žilinskej diecézy KROK dlhodobo uvažujeme, ako dať našim deťom niečo viac. Ako im darovať hodnoty a vieru, vzťah s dobrým Bohom Otcom. Chceme im dať niečo, čo vydrží. A máme na to výborný nástroj.

V Žilinskej diecéze a v niektorých našich školách už fungujú Átriá Dobrého pastiera. Deti sa stretávajú raz týždenne v špeciálne zariadenom priestore, kde sú s dôrazom na Božiu lásku vovádzané do podstaty katolíckej viery primerane ich veku. Deti pracujú sústredene a v tichu s pripraveným materiálom a ich práca sa premieňa na modlitbu. V rannom detstve im pomáhame objaviť bezpodmienečnú lásku Boha k nám a zažívať radosť z budovania vzťahu s Ním. Ukazuje sa, že deti, ktoré prešli formáciou v Katechézach Dobrého pastiera majú hlboký základ v milujúcom Bohu, ku ktorému sa vo svojom živote stále vracajú. Často si nanovo začínajú budovať živý vzťah s Bohom aj ich rodičia, pretože sa ich veľmi dotýka spôsob, akým ich deti vnímajú Boha. Niekedy deti chápu vieru lepšie ako my 🙂

Ak vás táto téma zaujíma, môžete si prečítať viac informácií.

Deti majú totiž už v rannom veku schopnosť vstúpiť do hlbokého a láskyplného vzťahu s Bohom. Sme presvedčení, že popri deťoch môže túto radosť a žasnutie nad dobrotivosťou nášho Boha zažívať aj celé farské spoločenstvo. 

Chceme vás preto pozvať do podpory tohto diela. Vieme, že odovzdať deťom vieru nie je také ľahké a vydržať s nimi na nedeľnej sv. omši sa nám darí niekedy lepšie a niekedy horšie. A to je v poriadku. Chceme však ako jedna veľká rodina Žilinskej diecézy rozšíriť tento projekt na nové miesta.

Pre vás možno mesačný príspevok v hodnote jednej až troch kávičiek (4- 12 €) nie je veľa, nám však výrazne pomôže tvoriť veľkú rodinu malých darcov. Potrebujeme aspoň 1500 pravidelných donátorov. Staňte sa naším podporovateľom – donátorom a pomôžte nám byť súčasťou zázraku v Žilinskej diecéze.

Ďakujeme za vašu lásku a štedrosť!

Staňte sa súčasťou zázraku v našej diecéze už od 4 € mesačne:

Zdroj: Katechézy Dobrého pastiera (https://katechezydp.sk)

Aktuálne máme 1108 z 1500 pravidelných podporovateľov a postupne rastieme.

Staňte sa súčasťou zázraku v našej diecéze už od 4 € mesačne: